top of page

Vedybų planuotojas Liutauras Galinis – apie šių metų tendencijas, jaunavedžių klaidas ir mitus rengiantiems vestuves užsienyje


Garsus išskirtinių švenčių kūrėjas Liutauras Galinis aktyviai ruošiasi naujam vestuvių sezonui. Jo klientų sąraše – ne vienas šalies garsenybė ir žurnalų puslapius puošiančios įspūdingos šventės, rengiamos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Žinomas vestuvių planuotojas atskleidė, kokios tendencijos šiais metais ateis į Lietuvą, kokių klaidų pataria nedaryti savo šventei besiruošiantiems jauniesiems ir kodėl vestuvės užsienyje gali kainuoti net dvigubai brangiau.Vestuvės pradėti planuoti prieš metus laiko – visiškas mitas


Ilgametę patirtį renginių planavimo industrijoje turintis Liutauras Galinis įsitikinęs – ypatingos šventės planavimą pradėti nebūtinai reikia prieš metus laiko: „Galima suorganizuoti gražią, trankią ar jaukią puotą per kur kas trumpesnį laikotarpį, jei tik jaunavedžiai nesirinks populiariausių rugpjūčio mėnesio savaitgalių. Esu suorganizavęs vestuves ir per tris savaites – tai tikrai nėra misija neįmanoma, ir nors man ir komandai tokiais atvejais tenka didesnis iššūkis, bet net ir tiek laiko pakanka, kad įvyktų labai įspūdinga šventė. Akivaizdu, kad pats vestuvių įkarštis visada vyksta būtent vasarą, o ir jaunavedžiai galvoja, jog savaitgalis – būtina sąlyga vestuvėms. Tačiau dabar jau nebėra jokia paslaptis, jog renkantis ne tokią patogią savaitės dieną – tikimybė gauti norimus atlikėjus, fotografus ar paslaugų teikėjus – dvigubai didesnė. Daug švenčių dabar planuojama ir sekmadienį, ir antradienį, ir viskas su tuo labai gerai.“


Didžiausios jaunavedžių klaidos


Kaip vieną didžiausių jaunavedžių klaidų, šimtus vestuvių surengęs Liutauras Galinis įvardina klaidingą nuomonę apie tai, kas sudaro šventės dekorą – investuojant tik į gėles. Liutauras sako, kad būtina tobulo dekoro išpildymo sąlyga tinkamai parinktas apšvietimas, rašoma pranešime spaudai. „Svarbu suprasti, kad dekoras nėra tik papuošimai ant stalo: gėlių kompozicijos ar žvakės. Labai svarbus yra bendras erdvės matymas, jos užpildymas baldais ar skirtingų poilsio zonų sukūrimas. Labai didelė klaida, jei jaunieji nori tik gėlių ar kitų papuošimų, tačiau visiškai neskiria dėmesio apšvietimui – juk norint matyti gražų vaizdą, apšvietimas yra itin svarbi to dalis. Net ir tobuliausią dekorą gali sugadinti blogas apšvietimas arba jo nebuvimas. Profesionalus apšvietimas erdvei suteikia tikrai didesnį efektą nei vos trys visomis įmanomomis spalvomis šviečiančios lempos ar ant grindų besisukančios disko stiliaus žvaigždutės.“, – šypsosi L. Galinis.

Žinomas vestuvių kūrėjas nesutinka ir su tuo, jog jaunavedžiams visus organizacinius rūpesčius reikėtų užsikrauti ant savo pečių. Ir nors suplanuoti vestuves pačiam, tai darant iš anksto, tikrai įmanoma, sutikti vestuvių dieną be jokios pagalbos – prasčiausias sprendimas, kurį galėtų padaryti jaunavedžiai.

„Neturint vestuvių organizatoriaus ar kuratoriaus vestuvių dieną ne švytėsite iš džiaugsmo ar malonaus jaudulio, o pergyvensite dėl visų šventės detalių, arba dar blogiau – įpareigosite konkrečiomis detalėmis pasirūpinti savo pačių šeimos narius, šventės svečius, kas gali tapti dar didesniu fiasko, neturint tam jokios patirties.

Deleguoti darbus, kas atveš gėles, kas išlygins staltieses, pristatys ar išveš daiktus ar pasitiks tiekėjus – neapsikraukite ir neapkraukite bičiulių bereikalingais rūpesčiais ir palikite tai vedybų planuotojams. Vestuvių organizatorius juk pasirūpina ne tik tuo: medicininės priemonės, vanduo automobilyje, adata su siūlu, jei nutiktų netikėta nelaimė su suknele, ar skėtis nuo lietaus – mūsų darbas užtikrinti, kad tokią ypatingą dieną būtų pagalvota apie absoliučiai viską ir nei nuotaikai, nei jaunikiui nereikėtų rūpintis nei vienu suplanuotu ar neplanuotu dalyku, kurių, patikėkite, šventės dieną nutinka beveik visada“, – sako Lgvestuves.lt įkūrėjas L. Galinis.

Šių metų tendencijose – netikėti dekoro sprendimai Nuolatos po įvairias užsienio parodas keliaujantis ir inspiracijų iš garsiausių užsienio kūrėjų besisemiantis Liutauras Galinis visuomet pirmasis sužino apie tai, kuo kasmet alsuoja vestuvių ir švenčių dekoro pasaulis. Ir nors vestuvių kūrėjas sako aklai madų ir tendencijų nesivaikantis ir visuomet atsižvelgia į tai, ko individualiai nori kiekviena pora, visuomet jas supažindina ir su naujais, o kartais netikėtais kiekvienų metų dekoro pasiūlymais. Naujausias šių metų tendencijas žinomas vyras prieš porą mėnesių parsivežė ir iš Vokietijoje įvykusios vienos didžiausių pasaulyje dekoro parodų Frankfurte. „Su didžiule jėga šiais metais sugrįš dekoruose anksčiau dažnai naudojami disko rutuliai. Matau tikrai daug jų matysime ir asmeninėse šventėse ir korporatyviniuose renginiuose.

Taip pat didelė šių metų tendencija – masyvios popierinės dekoracijos erdvei puošti. Nerealu kokių formų galima padaryti iš popieriaus, o jas sudėjus į vieną vietą, gaunasi įspūdingo dydžio dekoracijos, todėl tikiu, kad jau šią vasarą tokių dekorų pamatysime ne vieną.

Tuo tarpu, kas liečia spalvas, manau, kad balti dekorai Lietuvoje vis dar išliks populiarumo viršūnėje ir šiemet, tačiau rekomenduoju nedaryti jų tokių pačių, kaip jau darė šimtai kitų jaunavedžių. Kiekvieną jų galima padaryti išskirtinį, tik su konkrečiai tai porai būdingomis detalėmis. Vis tik pasaulinės tendencijos šiems metams diktuoja kitokias madas – spalvingi ir labai ryškūs dekorai šventėse bus ypatingai madingi šiais metais. Taip pat į rinką sparčiai braunasi ir japoniškas minimalizmas – pavienės skirtingos gėlės mažose vazose ir rytietiški šviestuvai – esu tikras, kad tokių dekoro sprendimų tikrai išvysime ne viename nuotraukų reportaže apie gražiausias šių metų vestuves “, – įsitikinęs L. Galinis.


Svajojantiems apie vestuves užsienyje teks gerokai paploninti piniginę


Norintys išskirtinės lokacijos savo šventei neretai renkasi Italijos, Prancūzijos ar Ispanijos kryptis. Ir nors kai kuriose iš šių šalių maistas ar gėrimai, galėtų atrodyti net pigesni, skaičiuojant bendrą vestuvių biudžetą – kaštai stipriai išauga. „Akivaizdu, jog vestuvės užsienyje tikrai brangesnis pasirinkimas, juk prisideda ir bilietai ir apgyvendinimas, o jaunieji dažnai turi tuo pasirūpinti ir už svečius, ir už atlikėjus ar vedėjus, jei jie važiuoja iš Lietuvos.

Užsienyje tikrai išbrangsta daug kas: jei Lietuvoje kėdės nuomos kaina gali prasidėti nuo kelių eurų, Italijoje ta pati kėdė kainuos nuo dvidešimties.

Mūsų tautiečiai dažnai vestuves užsienyje renkasi ne tik dėl ypatingai vaizdingų lokacijų, kurios dažnai nereikalauja ir didelio dekoro, bet ir dėl to jog mano jog ten – vestuvių dieną tikrai nelis. Deja, bet realybė jau šiek tiek kitokia ir bėgant metams, pavyzdžiui Italija nebėra ta šalis, kur 100 procentų turėsite vestuves be lietaus. Esu daręs ir Venecijoje vestuves per sausros mėnesius, kur būtent vestuvių dieną, jauniesiems žengiant į šventės vietą pradėjo stipriai lyti. Tad čia jau jaunavedžių pasirinkimas – rinktis „wow“ lokaciją tarp neišpasakyto grožio gamtos ir pasiruošti už tai mokėti kelias dešimtis, o kartais ir šimtus tūkstančių, ar rinktis paprastesnę lokaciją Lietuvoje. Kad ir kaip bebūtų, ir tuo ir kitu atveju šventę ypatinga paverčia tikrai ne vieta, o emocijos, jausmai ir kartu kuriama nuotaika – patikėkite, iš visos šventės būtent tai visuomet geriausiai prisimena tiek jaunieji, tiek jų svečiai“, – užbaigia Liutauras Galinis.


Comments


bottom of page