top of page

Šiemet vestuvės kainuos brangiau: 10–15 tūkst. eurų gali jau nebeužtekti

TV3.lt


Tikriausiai kiekvienas pastebėjo Lietuvoje kylančias kainas beveik visose gyvenimo srityse – nuo sąskaitų už komunalines paslaugas, maisto prekių iki pramogų ar grožio procedūrų. Tad natūralu, kad ir šiemet norintiems susituokti už vestuves teks pakloti daugiau nei pernai. Kaip keitėsi vestuvių kainos, naujienų portalas tv3.lt klausė vestuvių planuotojų Teresos Ulozienės, Ingos Šmigelskienės ir Liutauro Galinio.Vestuvių planuotoja Teresa Ulozienė sako, kad tų jaunųjų, kurie tik žada susituokti, vestuvės visada kainuoja brangiau nei tų, kurie jau yra susituokę. „Kainos iš tiesų visur didėja ir nežinau nė vieno tiekėjo, kurio kainos būtų sumažėjusios“, – sako vestuvių planuotoja.


Tą patį patvirtina ir vestuvių planuotoja Inga Šmigelskienė, kuri priduria, kad sausio pradžioje tiekėjai pateikė naujus kainynus, kuriuose tikrai galima įžvelgti kainų skirtumus lyginant su praėjusiais metais.


„Planuojantys savo vestuves šiemet jaunavedžiai už šventę išties mokės daugiau, nei pernai ar užpernai. Kainos kyla kiekvienais metais, kaip ir kitose paslaugų srityse. Ne paslaptis, jog auganti infliacija palietė ir mūsų industriją. Jau pirmą šių metų savaitę gavau naujus paslaugų tiekėjų įkainius, kurie ženkliai išaugę. Natūralu, jog kylant kuro, energijos, logistikos kainoms auga ir šventės organizavimo biudžetas“, – sako vestuvių organizatorius Liutauras Galinis.


Kas brango labiausiai?

L. Galinis nurodo, kad vestuvių kainos šiemet didėja maždaug 10 procentų ir brango praktiškai viskas: „Baldų, paviljonų, dekoro, gėlių kainų šuoliai išties matomi. Pabrango ir popierius, spaudos darbai, dėl to ir už kvietimus svečiams teks pakloti daugiau. Lyginant šiuos metus su priešpandeminiais, išaugo atlikėjų, fotografų, dekoratorių, videografų kainos. Šiais metais dalies populiariausių atlikėjų pasirodymai vestuvėse ar privačiuose vakarėliuose pabrango bent 10 procentų. Panašiai savo įkainius pakėlė ir renginių vedėjai. Bene daugiausiai pakilo maisto bei gėrimų tiekėjų kainos, bet manau maisto prekių bei gėrimų kainų augimą pajutome kiekvienas užsukęs į parduotuvę“.


Vestuvių planuotojos I. Šmigelskienės teigimu, šiemet vienas labiausiai brangstančių dalykų yra gėlės: „Brangsta elektra dujos, todėl automatiškai kyla ir gėlių kainos. Brangsta ir visos kitos paslaugas, nes brangsta kuras, transportavimas“. T. Ulozienė pastebi, kad vestuvių brangimą lemia ne tik kylančios kuro, elektros ar maisto kainos, tačiau ir kitos priežastys, pavyzdžiui, žinomumas: „Atlikėjų kainos keičiasi dėl padidėjusio žinomumo, dainų populiarumo. Atlikėjai nusprendžia, kad gali pakelti savo kainą, nes jis yra norimas ir populiarus“.


Kylančios kainos nesumažino noro švęsti

Pasak vestuvių planuotojų, padidėjusios kainos jaunavedžių nestabdo. „Šiemet vasara vestuvių organizavimo srityje bus iš ties galinga, žmonės pasiilgę švenčių, pasiilgę žmonių, tad švęs trankiai. Kartais dėl kainų padidėjimų atsisakoma pavienių šventės komponentų, tačiau pagrindiniam šventės išpildymui tikrai netaupoma“, – priduria L. Galinis.


T. Ulozienė pataria jaunavedžiams nesivadovauti emocijomis ir jeigu pandemijos metu finansinė padėtis suprastėjo, permąstyti kai kuriuos šventės elementus ir pasirinkti piniginei draugiškesnes alternatyvas: „Protingi žmonės nesivadovauja vien tik noru turėti vestuvėse išsvajotą atlikėją, tam skirti paskutinius savo pinigus, o po to jau kaip Dievas duoti. Aš siūlau taip nedaryti. Praeitą ir dabartinį sezoną kaip vakaro staigmeną renkasi garsius atlikėjus, pavyzdžiui, Justiną Jarutį, Vaidotą Baumilą, o ne jaunus, pigesnius atlikėjus, kurie atliktų jų dainas. Daugiausia pinigų jie nusprendžia atiduoti linksmybių daliai“. Tačiau I. Šmigelskienė pastebėjo, kad kai kurios poros bijodamos dar didesnio kainų kilimo ateityje vestuves nusprendė atšvęsti šiemet: „Tikėtina, kad kitais metais kainos vėl gali brangti. Turime užsakovų, kurie planavo savo vestuves 2023 metais, tačiau nusprendė nerizikuoti ir atkelti į šiuos metus, kad nereikėtų mokėti dar daugiau“.


Vestuvėms 10–15 tūkst. eurų nebeužteks

Vestuvių planuotojai vienareikšmiškai sutaria, jeigu prieš kelis metus vidutiniškai vestuvėms poros skirdavo nuo 10 iki 15 tūkstančių eurų, šiemet teks pakloti bent 20 tūkstančių eurų. „Šiemet vestuvių šventes jaunavedžiai planuoja triukšmingas, su gausiu būriu draugų ir artimųjų, tad planuojantys į savo šventę kviesti bent 40 žmonių, norintys šventėje matyti žinomus šalies atlikėjus, vedėjus, populiarius fotografus, įspūdingą dekorą savo šventei turėtų planuoti bent jau 20 tūkstančių eurų. Kuo šventėje daugiau svečių, tuo sąmata bus didesnė. Kviečiant į vestuves 70-80 žmonių (šiemet ypatingai dažnas atvejis) ir renkantis brangesnes ir erdvesnes vietas, viešbučius, vestuvių biudžetas prasideda nuo 30 tūkstančių eurų. Be to, didėja užimtumas ne tik vasaros, bet ir rugsėjo, spalio mėnesiams“, – sako L. Galinis. Vestuvių planuotoja I. Šmigelskienė priduria, kad vestuves vis dar įmanoma surengti už 10-15 tūkstančių eurų, tačiau jos tikriausiai bus vienos dienos šventė be garsių atlikėjų: „Aišku, galima vestuves suorganizuoti ir už 10-15 tūkst. eurų, nes viskas priklauso nuo poros norų, galimybių ir fantazijos. Aišku, kai vestuvėms skiriama tokia suma, jos būna be garsenybių pasirodymų, tačiau nuo to ne mažiau šaunios. Vidutinio dydžio vestuvės 50-čiai žmonių dabar kainuoja apie 20 tūkst. eurų. Jeigu žmonės nori pigesnės šventės tuomet siūlome rinktis vienos dienos vestuves vietoj dviejų dienų šventės sodyboje, o tuos pinigus skirti atlikėjui ar staigmenai vidurnaktį. Sumos išaugo, bet žmonės vis tiek švenčia ir tuokiasi“.Skaitykite daugiau: https://bit.ly/3rHHC37

Comments


bottom of page